O mnie

Nazywam się Michał Jakub Górski, mam 30 lat i jestem rodowitym Wrocławianinem. Od dziecka trenowałem koszykówkę, przez 7 lat grałem w lokalnej sekcji Śląska Wrocław. W trakcie nauki w XV LO we Wrocławiu, wyjechałem na stypendium do USA i tam ukończyłem szkołę średnią. Wróciłem jednak do Polski i rodzinnego Wrocławia. Ukończyłem Prawo na Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie poznałem swoją żonę. Zaraz po studiach założyłem firmę technologiczną, która do dziś sprawnie funkcjonuje na rynku ogólnopolskim.

Własny biznes nauczył mnie dobrze zarządzać finansami. Wiem z czym borykają się młodzi przedsiębiorcy, wiem jak państwo mogłoby im pomóc. Nauczyłem się jak być managerem, sprzedawcą, prezesem i pracodawcą. Każdy sukces i porażka to doświadczenie, które uczyniło mnie mądrzejszym.

Poza pracą jestem kochającym mężem i właścicielem dwóch fantastycznych psów, którym poświęcam każdą wolną chwilę. Moją pasją są nowoczesne technologie, poniekąd dzięki branży, w której działam, ale również dlatego, że postęp zawsze inspirował mnie do działania. Mimo, że ukończyłem studia prawa, zawsze czułem się bardziej ekonomistą, a moje zainteresowania obejmują przede wszystkim szeroko pojęte rynki kapitałowe. Jako były sportowiec, dużą wagę przykładam do aktywności fizycznej, bez której nie wyobrażam sobie funkcjonować na co dzień. Uwielbiam podróże, dzięki nim człowiek nabiera dystansu do świata i rzeczywistości, w której żyje. Z pasją kolekcjonuję pamiątki, które mają związek z fascynującą mnie kulturą dalekiego wschodu.

Jestem zaangażowanym społecznie młodym przedsiębiorcą, pragnącym wnieść do polskiej rzeczywistości odrobinę świeżości i nowego podejścia do wielu problemów. Mimo młodego wieku posiadam umiejętności, wiedzę i doświadczenie, a blog ten powstał, by pokazać moje przemyślenia o nie oparte.